Simflat 40 MG – 80 MG Simflat Ne İlacı ?


Bugün Simflat nedir, hangi amaçla kullanılır bunun hakkında bir yazı kaleme alacağız. Simflat 40 Mg ile, yaşamış olduğum sindirim bozukluğu sonucunda tanıştım. Öncelikle şunu söylemeliyim ki her birey yaşamı boyunca sindirim sistemi sorunlarıyla karşılaşabilir. Çok normal bir durum. Çünkü günümüzde yediğimiz şeyler, aktivitelerimiz oldukça değişmiş durumdadır. Konuyu fazla dağıtmadan yazımıza geçmek istiyorum.

Simflat Ne İşe Yarar ?

simflat ne işe yarar

Simflat ne işe yarar; vücuttaki sindirim sorununa çözüm üretmek amaçı üretilen tablet ilaçtır. Örneğin gaz sebebiyle sindirim kanalında yaşanan sorunları tedavi edebilmekte olup farklı dozlarda üretilmektedir. (Simflat 40 mg ve 80 mg sarı renkli yuvarlak bir film tablettir. ) Bu ilaçla ilgili kullanıcı yorumları oldukça merakla takip edilmekte o yüzden deneyimimi ayrıntılı bir şekilde anlatmak istiyorum.

Mutlaka doktor kontrolüyle alınması gereken bu ilacın karın bölgesindeki sorunlara iyi geldiği bilinir. O halde Simflat ne ilacı denildiğinde özet olarak; sindirim sorunlarıyla ilgili problemlerde kullanılan etkili bir ilaçtır, tanıtımı yapılabilir. Yazımızın devamında ilacın etkileri, kullanım şekli ve diğer bilgilerine yer veriyor olacağız. Bu konu hakkında daha fazla detay için yazının devamında “Simflat Ne İlacı” başlığına geçebilirsiniz.

Simflat Tablet Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Bu ilacın etken maddesi Simetikon ve Otilonyum Bromür’dür. Sindirim sistemi üzerinde etkisini kısa sürede gösteren Simflat tablet, mide ve bağırsak kanalındaki gaz kabarcıklarını da dağıtmaktadır. Bu sayede bölgedeki gazı ortadan kaldırır. Öte yandan karında gerginlik, şişlik, baskı, bulantı başta olmak üzere ishal, kabızlık ve karın ağrıları gibi belirtileri ortadan kaldırmak için Simflat reçete edilir. İrritabl Bağırsak Sendromunun tedavisinde de hareket bozukluğu ve şişkinliği engellemek adına bu ilaçtan yararlanılabilir. Piyasada Simflat 40 mg ya da Simflat 80 mg olarak bulunmaktadır.

Sindirim sistemindeki düz kaslar üzerinde etkisini kısa sürede gösteren ilacın kasılmaları giderdiği bilinir. Ayrıca sindirim kanalındaki hareket bozukluğunu ortadan kaldıran Simflat tablet ile Levotiroksin aynı anda kullanılmamalıdır. Levotiroksin tiroid tedavisinde tercih edilen bir ilaçtır ve Simflat kullanılacak ise arasında en az 4 saatlik bir zaman farkı olmalıdır. Öte yandan mide ve bağırsak sisteminde tıkanma veya delinme şüphesi varsa Simflat kullanılmaması gerekir. Göz tansiyonu olanlar, prostat büyümesi ile mücadele edenler ya da diyabet hastaları da doktor onayı almadan Simflat kullanmamalıdır. Son olarak gebelik ve emzirme dönemlerinde de bu tabletin tüketimi sadece doktor onayıyla mümkündür.

Simflat Tablet Nasıl Kullanılır?

Sıralanan bu maddeler standart kullanım özellikleridir.
Doktor kontrolünden sonra nasıl reçete edildiyse o şekilde kullanmak gerekir.

Simflat tabletin kullanım şekli;

 • Yemeklerden ortalama 20 dakika kadar önce bol suyla alınmalıdır.
 • Günde kaç defa kullanılacağına doktorunuz karar vermişse, ona uymalısınız.
  Eğer karar vermediyse, ilaç üreticisinin belirtmiş olduğu gibi günde en fazla 2 veya 3 defa kullanmalısınız. (Sabah, Akşam, Gece gibi).
  Aynı ayda birden fazla tablet almayınız.

Simflat Ne İlacı ?

simflat-ne-ilaci

Yukarda aslında ne işe yaradığını söylemiştik ancak bu kısımda daha detaylı olarak ele alacağız.
Bu tablet vücudun belirli bölgelerinde etkilidir. Aşağıdaki sorunların tedavisi için doktor reçetesi ve önerileriyle beraber düzenli kullanımına başlanabilir;

 • Karındaki şişliği giderir.
 • Kasılmaları ortadan kaldırır.
 • Bulantı ve karın ağrısına iyi gelir.
 • İshal ve kabızlığın çözümünde kullanılır.
 • Vücuttaki gazı giderir.
 • Ağrılı bağırsak spazmlarına iyi gelir.

Simflat Tablet Yan Etkileri

Simflat tablet yan etkileri incelendiğinde karın ağrısı, kurdeşen, nefes darlığı, dudaklarda ve boğazlarda şişkinlik gibi durumlar yaşanabilir. Bu belirtilerin varlığında hızlıca uzman hekime başvurulmalıdır.

Simflat Kullanıcı Yorumları

simflat kullanıcı yorumları

Simflat kullanıcı yorumları incelendiğinde ilacın kısa sürede etki ettiğine dair bilgiler yer almaktadır. Elbette yan etkilerinin yaşanmaması için doktorun ilacı reçete etmesi ve kullanım talimatlarını kişiye göze düzenlemesi gerekir.

Simflat 40 mg ya da 80 mg hangisi olursa olsun doktor önerisi dışında kullanmayınız.

Bilinçsiz ilaç tüketimi sağlığınıza zarar verir.


0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir