TYT Paragraf Soru Bankası – 2022


TYT sınavına girecek olan öğrenciler Türkçe sınavında zorlanmamak için en çok paragraf soru bankası önerileri arayışı içinde olurlar. Çünkü sınavın en zor sorularını içeren paragraflı soruların aslında sınavı kazanmada önemli rol oynadığı bilinir. Yazımızın devamında sizler için önereceğimiz bu kitapları elde ederek 2022 TYT sınavına daha iyi hazırlanmaya başlayabilirsiniz.

paragraf-soru-bankasi-onerileri

Ayrıca öğrencilere bu yazımızın altında en iyi paragraf kitabı hangisi sorusunun cevabını da detaylı olarak aktaracağız.

Öncelikle bazı öğrenciler ilk kez paragraf sorusu çözebilir, bazıları da daha önce birden fazla paragraf kitabı bitirmiş olabilir. Önerilerimizi sıralarken kolay, orta ve zor olarak 3 farklı seviyede aktarıyor olacağız. Bu nedenle her öğrenci mutlaka kendi seviyesinde bir kitap alarak TYT sınavına hazırlanmalıdır.

TYT Paragraf Kitabı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

TYT için paragraf kitabı almadan önce bazı durumlara dikkat etmeniz gerekiyor. Her zaman yeni sınav sistemine uygun olarak hazırlanması gereken bu kitapların farklı tarzlarda sorular içermesi de önemlidir. ÖSYM artık yeni sınav sisteminde yeni tip soruları öğrencilerle paylaştığı için bu konuda hassas davranmanız gerekir. Ek olarak ÖSYM’nin tüm sınavlarında yer alan paragraf sorularında metinlerin neredeyse tamamı bilimsel metinler olarak adlandırılır. Haliyle paragraf soru bankası öneri araştırmalarınızda daima yeni nesil soruların yer aldığı kitaplara ulaşmanızda yarar var.

Paragraf Soru Bankası Önerileri

İlk kez paragraf çözecek olan öğrenciler kolay seviyeden başlamalıdır. Bu seviyedeki paragraf kitaplarıyla TYT’ye hazırlandığınızda başlangıç aşamasında soru tipleri üzerinden kendi seviyenizi de ölçmüş olacaksınız. Bu sayede başlangıç aşamasındaki sorularla kendi seviyenizi ölçecek ve paragraf soru türlerinin nasıl çözüldüğünü iyice kavrayacaksınız. Ayrıca orta ve zor kitaplardan başlamak, olası bir durumda çalışma şevkinizi de kıracaktır. Çünkü zor paragraf kitapları hele ki bazı yayınevleri abartılı şekilde zor sorular hazırlamaktadır. Bu durumda, sadece kendi moralinizi bozmuş olursunuz.

O halde bize güvenin ve ilk defa paragraf sorusu çözecek olanlara yönelik önerilerimize göz atın;

  • Hız ve Renk Yayınları Paragraf Soruları Kitabı
hız ve renk paragraf kitabı
  • Tonguç Akademik Paragrafik Soru Bankası
paragrafik soru kitabı
  • Fides Yayınları Fides Ösym Soru Tipleriyle %100 Paragraf Soru Kitabı
hamza kaya paragraf

Bu kitaplarda bizim değerlendirmemize göre kolay paragraf soruları yer almaktadır. Kolay seviye paragraf soru bankasından başlamak isteyenler bu yayınları tercih edebilir.

Orta seviye paragraf kitap önerileri için;

  • Arı Yayınları ‘Paragrafın Ritmi’ Soru Bankası
paragrafın ritmi
  • Rasyonel Yayınları Paragraf Soru Bankası Kitabı
rasyonel paragraf kitabı
  • Limit Avantaj Jet Paragraf Soru Bankasını
limit paragraf kitabı

Bu kitaplardan herhangi birini tercih edecekseniz, daha önce paragraf sorusu çözmüş olmanız gerekmekte olduğunu belirtelim. Bu aşamanın sizin için çok önemli olduğunu söyleyelim çünkü orta seviye paragraf soru bankaları ile artık birçok sorunun nasıl çözüleceğini kavramış olacaksınız.

2022 TYT sınavı için Zor Paragraf Soru Bankası arayanlara çok özel bir liste hazırladık.

Zor Paragraf Kitabı Önerileri ;

  • Karekök Yayınları Paragraf Soru Bankası
karakök yayınları paragraf soru kitabı
  • Limit Yayınları Kronometre Paragraf Soru Bankası
limit paragraf soru bankası
  • Paragrafın Şifresi Modüler Soru Bankası Kitabı
paragrafın şifresi kitabı
  • Paragrafın Şifresi Metot Anlatımlı Soru Bankası
paragrafın şifresi paragraf kitabı

Yukarıdaki listede yer alan kitapların tümü, orta zor, zor ve çok zor paragraf soruları içermektedir. İçlerinde sizi çok zorlayacak sorularda çıkabilir kesinlikle bundan dolayı moraliniz bozulmasın. Çünkü bu yayınevlerinin paragraf soru bankası kitapları gerçek sınav formatında sorulardan oluşmaktadır.

Paragraf Kitap Önerileri

Yukarıda tümü test edilerek sıralanmış kitap önerileri yer almaktadır. ÖSYM’nin güncel soru tiplerine dikkat eden kitaplar arasından saptama yapılmıştır. Sizde çözmüş olduğunuz paragraf soru kitaplarını konu altından bizlere iletebilirsiniz. Yolladığınız kitap isimlerini değerlendirerek başarı oranına göre listeyi sürekli güncelleyeceğiz.


Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir